Kalender

Vagtplan, turneringer, arrangementer, events og møder

Riffel
mandag d. 21. oktober 2019
Kl. 18:00

Skydeleder
Ole B.

Banekommandør
Henrik K. P.

Kasseansvarlig
Linda K.
Pistol
onsdag d. 23. oktober 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Jan S.

Kasseansvarlig
Danny B. R.
Torsdags Træning
torsdag d. 24. oktober 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Sten H.
Omegnsturnering
lørdag d. 26. oktober 2019
Kl. 09:00
BMI
BMI-Egelund Idrætsanlæg
Bredgade 5
8340 Malling

Skydeleder
Sten H.

Hjælpere & Trænere
Ole B.
Riffel
mandag d. 28. oktober 2019
Kl. 18:00

Skydeleder
Morten N.

Banekommandør
Mads S. B.

Kasseansvarlig
Arne N.
Pistol
onsdag d. 30. oktober 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Tonny V.

Kasseansvarlig
Henrik F. K.
Torsdags Træning
torsdag d. 31. oktober 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Sten H.
Riffel
mandag d. 4. november 2019
Kl. 18:00

Skydeleder
Sten H.

Banekommandør
Jan H. K.

Kasseansvarlig
Jeppe S.
Møde
mandag d. 4. november 2019
Kl. 20:00
Bestyrelsesmøde
Pistol
onsdag d. 6. november 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Patrick B. C.

Kasseansvarlig
Lars J.
Torsdags Træning
torsdag d. 7. november 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Sten H.
Omegnsturnering
lørdag d. 9. november 2019
Kl. 09:00
Hinnerup
VBF Skyttelaug Hinnerup
Rønbækskolen blok C i kælderen
Ådalsvej 100
8382 Hinnerup

Skydeleder
Sten H.

Hjælpere & Trænere
Ole B.
Riffel
mandag d. 11. november 2019
Kl. 18:00

Skydeleder
Ole B.

Banekommandør
Henrik K. P.

Kasseansvarlig
Linda K.
Pistol
onsdag d. 13. november 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Bjørn O. J.

Kasseansvarlig
Keld D. K.
Torsdags Træning
torsdag d. 14. november 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Sten H.
Riffel
mandag d. 18. november 2019
Kl. 18:00

Skydeleder
Morten N.

Banekommandør
Mads S. B.

Kasseansvarlig
Arne N.
Pistol
onsdag d. 20. november 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Jan S.

Kasseansvarlig
Danny B. R.
Torsdags Træning
torsdag d. 21. november 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Sten H.
Omegnsturnering
lørdag d. 23. november 2019
Kl. 09:00
Galten skytteforening
Røddikevej 20
8464 Galten

Skydeleder
Sten H.

Banekommandør
Keld D. K.

Hjælpere & Trænere
Sten H.
Bastian E.
Morten N.

Kasseansvarlig
Mike H.
Kioskansvarlig
Linda K.
Riffel
mandag d. 25. november 2019
Kl. 18:00

Skydeleder
Ole B.

Banekommandør
Henrik K. P.

Kasseansvarlig
Linda K.
Pistol
onsdag d. 27. november 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Tonny V.

Kasseansvarlig
Henrik F. K.
Torsdags Træning
torsdag d. 28. november 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Sten H.
Riffel
mandag d. 2. december 2019
Kl. 18:00

Skydeleder
Morten N.

Banekommandør
Mads S. B.

Kasseansvarlig
Arne N.
Pistol
onsdag d. 4. december 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Patrick B. C.

Kasseansvarlig
Lars J.
Torsdags Træning
torsdag d. 5. december 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Sten H.
Riffel
mandag d. 9. december 2019
Kl. 18:00

Skydeleder
Sten H.

Banekommandør
Jan H. K.

Kasseansvarlig
Jeppe S.
Pistol
onsdag d. 11. december 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Bjørn O. J.

Kasseansvarlig
Keld D. K.
Torsdags Træning
torsdag d. 12. december 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Sten H.
Riffel
mandag d. 16. december 2019
Kl. 18:00
Riffel - Juleafslutning

Skydeleder
Ole B.

Banekommandør
Henrik K. P.

Kasseansvarlig
Linda K.
Pistol
onsdag d. 18. december 2019
Kl. 19:00
Pistol - Juleafslutning

Skydeleder
Jan S.

Kasseansvarlig
Danny B. R.
Torsdags Træning
torsdag d. 19. december 2019
Kl. 19:00

Skydeleder
Sten H.
Arrangement
tirsdag d. 31. december 2019
Kl. 10:00
Nytårsskydning
Vi mødes og siger godt nytår. Skyder lidt riffel og pistol, alle er velkommen :-)

Skydeleder
Ole B.
Omegnsturnering
lørdag d. 11. januar 2020
Kl. 09:00
DSB/ASF
Skytternes Hus
Gøteborgalle 11
8200 Århus Nord

Hjælpere & Trænere
Sten H.
Ole B.
Omegnsturnering
lørdag d. 25. januar 2020
Kl. 09:00
Odder
Spektrum
Parkvej 5
8300 Odder

Hjælpere & Trænere
Sten H.
Ole B.
Omegnsturnering
lørdag d. 1. februar 2020
Kl. 09:00
Posten
Ludvig Feibergsvej 7-9
8230 Åbyhøj

Hjælpere & Trænere
Sten H.
Ole B.
Omegnsturnering
lørdag d. 29. februar 2020
Kl. 09:00
Skanderborg/Stilling
Morten Børup Hallen
Morten Børupvej 3
8660 Skanderborg

Hjælpere & Trænere
Sten H.
Ole B.